טיפול בתא חמצן

אז מה זה בעצם תא חמצן?

תא חמצן היפרברי של MACY-PAN, יצרנית מובילה בתחום עם ניסיון של מעל 13 שנים. עומדת בתקני האיכות המחמירים ביותר בעולם. תא החמצן מתוכנן לבטיחות מרבית, כולל אזעקת חירום למטופל ובקרה מוקפדת על לחץ הדרגתי של חמצן בתא המאפשרת בדיקת נוחות והערכת מצב. 

התא מצויד במיזוג אוויר לנוחות מרבית, סירקולציה פנימית שוטפת של האוויר והחמצן, דלת הזזה גדולה לגישה נוחה, נורת LED לקריאה ולאווירה מרגיעה, ומערכת אינטרקום פנימית לתקשורת קלה עם הצוות, כך שמה שנשאר לכם זה רק להיכנס ולנשום 100% חמצן טהור. לנשום בריאות!

מהו חמצן היפרברי?

האוויר שאנו נושמים מכיל תערובת של גזים שונים. מתוכם החמצן, ההכרחי לקיומנו, מהווה רק כ 21% . השאר, כ- 79% ,הינם גזים שונים. אוויר זה, עקב החיים המודרניים הסובבים אותנו, הוא גם לרוב אינו נקי ומכיל גורמי זיהום. רמות החמצן הנמוכות משפיעות על כל התאים בגופינו ועל התפקוד שלנו והדבר מתבטא בעייפות, חוסר אנרגיה, מראה עור עייף ומקומט וכמובן מהווה פגיעה במערכת החיסונית שלנו שהולכת ונחלשת ומתקשה להילחם בזיהומים.

לעומת החמצן ה"רגיל" שאנו נושמים, בתא לחץ העשוי מחומרים עמידים, ניתן לדחוס אוויר המורכב מחמצן טהור עד 100% מנפח האוויר. אוויר זה נקרא "חמצן היפרברי". חמצן היפרברי הוא חמצן טהור שריכוזו באוויר גבוה בהרבה מ- 21% וניתן לקבלו באופן של פעפוע החמצן דרך העור או על ידי נשימה. במצב בו החמצן הטהור בריכוז גבוה חודר לגוף בעזרת מנגנון הנשימה שלנו הוא משמש כגורם ריפוי טבעי. במצב רגיל, החמצן שאנו נושמים נישא עם זרם הדם באמצעות חלבון ההמוגלובין, הנמצא בתאי הדם האדומים. כך החמצן מגיע לתאים השונים המרכיבים את אברי הגוף והרקמות וכמובן העור. בעת נשימת חמצן היפרברי, עם כל נשימה שהמטופל נושם, כמות החמצן בריאות הולכת ומצטברת עד שנוצר בגוף מצב של "עודף חמצן" וכל תאי הדם האדומים רוויים בו. במקרה זה, עודפי החמצן מומסים לתוך הפלזמה, שהיא הרכיב הנוזלי של הדם. כך מערכת הדם בגופינו מזרימה יותר ויותר חמצן לכל התאים והרקמות בגופינו וגם תאים שלא "זכו" לקבל חמצן זמן רב ונפגעו בשל כך מקבלים כעת חמצן ו"מתעוררים לחיים."

התאים בגוף מסוגלים כעת לבצע חילוף חומרים תאי ובכך מסלקים מתוכם רעלנים וזיהומים שהצטברו בהם ומחליפים אותם בחמצן נקי. הם גם מסוגלים לייצר אנרגיה ולהתחלק לעוד ועוד תאים בריאים. עודף החמצן מסייע בדרכים נוספות: הוא מאפשר לתאי גזע להתמיין ולבנות רקמות וכלי דם חדשים במקום כלי דם ישנים שנסתמו או התנוונו והוא מסייע בייצור תאי דם לבנים חדשים, אלו אותם תאים הנלחמים בזיהומים ומהווים חלק הכרחי במערכת החיסונית שלנו.

הטיפול בתא חמצן נעשה על ידי הזרמת חמצן בלחץ גבוה, מעל 1 ATA, הגבוה מהסטנדרט הידוע של הלחץ האטמוספרי. כך שהמטופל בתוך תא החמצן נושם 100% של חמצן! בתנאים אלו החמצן עובר מהריאות למערכת הדם של המטופל, שם החמצן מומס ועושה את דרכו לרקמות בכמויות גדולות יותר ממה שהמוגלובין בכדוריות האדומות שלנו יכול להעביר; עד רמה של פי 20 מהכמות הנורמלית בדם. בצורה בטוחה ומבוקרת.

הטיפול בתא חמצן החל להיות בשימוש בישראל ובעולם מאז שנות ה-70 המוקדמות. בתחילה ניתנו הטיפולים בעיקר לנפגעים בתאונות צלילה בחיל-הים. ישנם שלושה בתי חולים בארץ שבהם ישנם תאי חמצן גדולים המכילים כ-10 איש. כיום, טיפול בחמצן היפרברי באמצעות תא לחץ, תופס יותר ויותר תאוצה וניתן למגוון רחב של מחלות והתוויות רפואיות, כגון לטיפול בפצעים קשיי ריפוי, למניעת דחיית שתלים, מצבי איסכמיה, זיהומים בעצמות, מצבי נמק ועוד. התמיכה שהרפואה ההיפרברית מספקת למצבים אלו מסייעת למערכת החיסונית המוחלשת לבצע את עבודת ההגנה ואת מלחמתה בזיהומים בצורה טובה יותר. הטיפול בתא חמצן נחקר רבות והוא משמש היום למגוון רחב של בעיות נוירולוגיות ופיזיולוגיות. הטיפול בתא חמצן לכלל האוכלוסייה, נחשב כפריצת דרך טכנולוגית רפואית לטיפול במגוון בעיות וכאבים. וגם כטיפול Anti-Aging לעור הגוף ולכלל המערכות בגופנו.

אנחנו מביאים את האפשרות לאדם הבודד לקבל את אותם תנאים של סביבת חמצן בתא אישי המכיל אדם אחד, או אדם וילד/ה, באווירה נעימה אישית ופרטית.

אז איך מתחילים בטיפול?

הטיפול בתא החמצן נעשה תחת פיקוח רפואי וניתן על ידי צוות מקצועי ומיומן.

ד"ר זיו דרור, בעל ניסיון וותק של שנים בטיפול בתא-חמצן כרופא בחיל-הים. ד"ר זיו דרור יוצר קשר עם המטופל, מתאים טיפול אישי בהתאם למצבו הרפואי של המטופל, בונה פרוטוקול טיפול אינדיבידואלי, ומלווה את המטופלים לאורכו של הטיפול.

העלאת רמת החמצן ברקמות מעודדת בתורה יצירת כלי דם חדשים, מזרזת ריפוי של פצעים ואפילו תורמת ליצירת רקמת עצם חדשה. כמו כן, הרמה הגבוהה של החמצן מסייעת לגוף להתגונן מזיהומים הנגרמים על ידי חיידקים אנארוביים, שמתקיימים בסביבה נטולת חמצן.

יתרונות הטיפול בתא-חמצן כיצד משפיע הטיפול בחמצן על גופנו? העלאת רמת החמצן בגוף היא בעלת השפעה חיונית על הגוף ומאפשרת;


טיפולים נוספים

כל הטיפולים מתבצעים בצורה לא פולשנית, ועם אנשי מקצוע מנוסים עם וותק בתחום.

לגוף שלך מגיע את הטוב ביותר

אז למה להתלבט? השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם


טוען
בקשתך נשלחה... נציגנו עובדים על זה